Anasayfaya Gidiniz
Başarı Ayrıntıda Gizlidir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


ALDATILAN EŞ NE YAPMALI?

Aldatılmak birçok insanın başına gelebilecek bir olaydır. Temelde direk bir sebebi yoktur. Birden fazla şey sizi veya eşinizi aldatan kişi konumuna oturtabilir. Eğer eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, fevri verilmiş kararlar geri dönülemez hatalara sebebiyet verebileceği için, kesin bir tavır koymadan önce, aldatılıp aldatılmadığınızdan iyice emin olmalısınız. Aldatma olayının gerçekleştiğini, sadece etraftan duyduklarınızla ya da sezgilerinizle anlayamayabilirsiniz. Bunun için elinizde görsel deliller olmalıdır.
Eğer aldatılma durumundan eminseniz ve evliliğinizi buna rağmen bitirmek istemiyorsanız, öfkenizi kontrol altına alıp öncelikle bu durumu eşinizle konuşmalısınız. Aldatma durumunun altında yatan sebepleri, onu bu olaya iten şeyleri öğrenmeye çalışmalısınız. Bu, evliliğinizi kurtarma yolunda atabileceğiniz en önemli adım olacaktır. Daha sonra ise, mutlaka bir sosyolog, aile danışmanı veya psikiyatriste başvurmalı ve aldatma olayının üzerinizde oluşturduğu veya oluşturacağı olumsuz etkileri en aza indirgemelisiniz. Uzman yardımı almak, gerek sizin, gerek eşinizin ve çocuklarınızın en az zararla bu olaydan kurtulmasını sağlayacaktır. Birçok uzman, aldatma olayının yaşanmasının ardından evliliğini bitirmek istemeyen çiftlere, var olan düzenlerini bozmamaları gerektiğini tavsiye etmiştir. Bunun, herşeyi yoluna koyma noktasında, önemli bir adım olduğunu vurgulamışlardır.
Eğer aldatma durumu birden fazla kez gerçekleşmişse, evliliğinizdeki problemler çözülemeyecek bir hal aldıysa, evliliğinize bir şans daha verilemeyecek şekildeyse, bu evliliği bitirmek, kaçınılmaz bir son olacaktır. İki tarafın ve varsa çocukların, daha fazla yıpranmaması için, evliliği bitirmek en mantıklı karardır. Bu noktada, aldatmayı ispatlayacak bir delille birlikte boşanma davası açabilirsiniz. Bunun için, bir boşanma avukatına dilekçe vermeniz yeterlidir. Dilekçenizde, eğer varsa çocuklarınızın velayeti, nafaka talebi, aldatıldığınızdan dolayı maddi ve manevi tazminat gibi taleplerinizi açıkça belirtmelisiniz.

® İzmir Dedektiflik Ltd. Şti. Özel Dedektiflik & Araştırma Bürosu   © 1995 / 2012- 22 Yıllık Tecrübe Bilal KARTAL