Anasayfaya Gidiniz
Başarı Ayrıntıda Gizlidir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


ALDATILAN KADININ EVLİLİĞİNİ KURTARMASI

Eşiniz tarafından aldatıldığınızdan emin iseniz, eşinizi yakaladıysanız ya da başka bir yolla aldatıldığınızı öğrendiyseniz ve eşinizden ayrılmak, yuvanızı dağıtmak, ailenizi yıpratmak istemiyorsanız evliliğinizi kurtarmak için bazı adımlar atmalısınız. Öncelikle karşılıklı konuşulup aldatılma olayının ardındaki sebepler anlaşılmalıdır. Daha sonra ise uzman bir psikolog, sosyolog ya da aile uzmanından yardım alınmalıdır. Bir uzmandan yardım almak hem kendiniz için hem aileniz için daha az zararla olayı atlatmanızı sağlayacaktır. Olayın olumsuz yönlerinden en az zararı görmenizi sağlayacaktır.


1-Eğer Aldatıldıysanız önce kendi moralinizi yüksek tutmalısınız.

Aldatılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Aldatılmanın sonucunda insan büyük zararlar görebilir, kendine olan güveni azalabilir, etrafındakilere karşı şüpheci davranabilir hale gelebilir. Evliliğinizi kurtarmak, bu durumlara düşmemek için soğukkanlılığınızı korumalı, olayın ardından moralinizi yüksek tutmaya çalışmalısınız. Eğer moralinizi toparlayamazsınız daha kötü sonuçlara yol açabilir, tıbben tedavisi zor olan stres kaynaklı birçok hastalığa davetiye çıkartırsınız. Bunları engellemek için, aldatma olayının yaşanmasının ardından kendinizi kapamamalı, arkadaşlarınızla, eş-dost ve akrabalarınızla olan bağlarınızı koparmamalı, aksine var olan bağlarınızı kuvvetlendirmelisiniz.  Size enerji verecek, enerjinizi yüksek tutacak arkadaşlarınız ile sık sık görüşmeli, birlikte vakit geçirmelisiniz. Eğer çevrenizdeki insanlar aldatılma olayından haberdar değillerse bu durumdan onlara bahsetmemelisiniz. Objektif olmayacaklardır ve sizi etkileyeceklerdir. Etkileme durumu olmaz ise bile, herhangi bir lafları ile, sizi farkında olmadan kırabilirler ya da sizi, durumunuz ile ilgili bir karar vermeye zorlayabilirler. Kendilerince doğru olanı, farkında olmadan empoze etmeye çalışabilirler. Genelde kafanızın dağılması için uğraşmalı ve farklı etkinliklere yönelmeye çalışmalısınız. Arkadaşlarınızla üzücü olan aldatılma konusu hakkında sürekli konuşmak ne sizi mutlu edecektir, ne olayları çözüme kavuşturmanızı kolaylaştıracaktır ne de düşünmeniz kendinize fırsat vermeniz için zamanınızı verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

2-Asla evi terk etmeyin

Aldatıldığınızı öğrendiğinizde, evinizi terk etmeyin. Var olan düzeninizi bozmak hem sizi, hem de çocuklarınızı, psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyecektir. Geçici süreliğine bile olsa, başka bir yere gitmek, eşinizi ve sizi gereğinden fazla yıpratacaktır, çünkü eşinizin duygu durumundan haberdar olmadığınız için, sürekli olarak yıpranan ve üzülen tarafın, yalnızca siz olduğunuzu düşüneceksiniz. Ayrıca, eğer sabit bir ilişki durumu söz konusuysa, sizin evden ayrılmanız, kocanızın sizi aldattığı kadın için, artı bir durum olacaktır.

3-Bayramları, tatil günlerini ve yıl dönümlerini iyi değerlendirin.

Bayram ve tatil zamanlarını, eşiniz ve eşinizin ailesiyle birlikte geçirecek şekilde planlayın. Bu tatil zamanlarını, aranızı düzeltmek, ilişkinizi sağlamlaştırmak için atılan bir adım olarak görün. Ayrıca, eşiniz bu vakti sizinle geçireceği için, sizi aldattığı kadınla görüşemeyecek ve doğal olarak aralarındaki ilişki sekteye uğrayacaktır.

4-Öteki kadınla bir buluşma ayarlayın.

Eşinizin sizi aldattığı kadınla yüzleşin. Onunla karşılıklı konuşmak ve düşüncelerinizi net bir şekilde ona nakletmek etkili olacaktır. Sizin yıpranmaktan ziyade, daha güçlü durduğunuzu görmek, onu motivasyon açısından düşürecektir. O’na direkt olarak istediğinizin, kocanızın peşini bırakması olduğunu ve kocanızdan asla vazgeçmeyeceğinizi kendisine gösterin.

5-Öteki kadının zayıf noktalarını bulun.

Eşinizin sizi aldattığı kadınla konuşup yüzleşmek, onu tanımanız, onun hakkında bilgi sahibi olmanız yolunda da, önemli bir adımdır. Böylece, kadının zayıf noktalarını görebilir ve onun daha çabuk pes etmesi için adımlar atabilirsiniz.

6-Mayınlardan korunun.

Kocanızın sizi aldattığı kadının, size karşı kurduğu tuzakları, mayın olarak düşünebilirsiniz. Burada tuzaktan kasıt, kocanızın üzerinde bulduğunuz bir saç teli veya bir ruj lekesi olabilir. Karşınızdaki kadın sizi yıpratmak, kocanızla aranızı bozmak ve sizi kavga ettirmek amacıyla, bunları bilerek yapabilir. Eşiniz sadece konuşmaya bile gitmiş olsa, üzerinde bulacağınız bir şey, aralarında bir şeyler geçtiğine dair bir izlenim yaratabilir sizde. Böyle oyunlara gelmeyin ve mayına basmayın. Aksine, o kadını yıpratacak adımlarda bulunun. Örneğin, eşinizin cebine onu ne kadar sevdiğinizle ilgili bir not koyarak, o kadının bunu bulmasını sağlayabilirsiniz.

7-Kocanızla aranızı düzeltin.


Kocanızla aranızı düzeltmek istediğinizi göstermek, ilişkide olumlu yönde yol kat etmek için, önemli bir adımdır. Kocanızı size daha yakın tutmak için, var olan gerçeklerin yanı sıra, hayallerinizden, birlikte yapabileceklerinizden bahsedin. Onu olumlu düşünmeye yöneltin.

8-Kocanızın duygularına tercüman olun


Eşinizle konuşurken, onu anladığınızı doğrulayacak şekilde konuşun. Yaptığı şeyin, her erkeğin ihtiyaçlarını gidermek için yaptığı şeyler olduğunu, ancak bunların, insanın başına bela açabilecek şeyler de olduğunu, şaka yoluyla anlatın. Size hak verdiğini göreceksiniz.

 

® İzmir Dedektiflik Ltd. Şti. Özel Dedektiflik & Araştırma Bürosu   © 1995 / 2012- 17 Yıllık Tecrübe Bilal KARTAL