Anasayfaya Gidiniz
Başarı Ayrıntıda Gizlidir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


İŞ YERLERİNDE HIRSIZLIĞI KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER

Günümüzün yarısından çoğunu geçirdiğimiz iş yerlerimizin güvenliği, kendi can ve mal güvenliğimiz için önem taşımaktadır. İş yerlerinizin güvenliğini düşündüğümüzde şu noktalara dikkat etmemiz gerektiği çıkıyor ortaya:
Günlük hayatta açık olduğunu çok fark etmediğimiz havalandırma boşlukları, bozuk kapılar, arızalı pencereler hırsızlar için büyük olanak oluşturmaktadırlar. Bu konuda tedbirinizi almalısınız.
İş yerinize kurduracağınız alarm ve teknik cihazları seçerken işyerinizin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer sadece fiyatı düşük diye kalitesiz ürünler satın alır iseniz; ileride oluşabilecek zararlar karşısında üzülebilirsiniz.
İş yerinizde yanınızda çalışan kişilerin güvenilirliklerini kontrol ediyor olmalısınız. İş yerinizden sorun yaşayarak ayrılan kişiler olduğunda iş yerinizin kilitlerini değiştirmeniz sizin için yaralı olacaktır.
  
Güvenlik tekniğiniz konusunda sürekli değişikliklere gitmelisiniz. Kepenkleriniz var ise kepenklerinizi file kepenke çevirmenizde yarar vardır.  

 Vitrin camlarının ise darbe ve çarpmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Fiyatta indirim oluyor diye ucuz kilitler alarak güvenlik kalitenizi düşürmeyin.

İşyerinizden küçük büyük her türlü alışveriş yapan kişilerin dış görünüşlerini aklınızda tutmalısınız. Küçük alışverişler yaparak işyerinizin güvenlik durumunu tespit etmek isteyen kişiler olabilir.  
Herhangi bir şüphelendiğiniz durumda 155 Polis İmdat hattını arayıp; durumu bildirmelisiniz.
İş yerinizde olabildiğince ışıklandırma kullanınız. Aydınlık, hırsızlar için olumsuz bir etkendir, bunu unutmayınız.
 İş yerinizde muhafaza ettiğiniz kolay taşınır değerli mallarınızı, hırsızların kolayca bulacağı ve erişebileceği yerlerde bulundurmayınız. Eğer mümkünse, geç saatlerde iş yerinizde yalnız başınıza bulunmayınız. Hırsızlar, tek kişinin bulunduğu iş yerlerini severler.
İş yerinizde hırsızlık olduğunu anladığınız anda hiç zaman kaybetmeden 155 Polis İmdat hattını arayın ve acil yardım isteyin. Yetkililer gelene kadar iş yerinizdeki hiçbir eşyaya dokunmamaya özen gösterin. Aksi halde hırsızın parmak izini bulmak zorlaşabilir.

 

® İzmir Dedektiflik Ltd. Şti. Özel Dedektiflik & Araştırma Bürosu   © 1995 / 2012- 17 Yıllık Tecrübe Bilal KARTAL